Stomatologia - krótki poradnik dla pacjentów - Dobry stomatolog

Dentysta Bytom

Rady stomatologów odnośnie higieny jamy ustnej


Każdy dobry stomatolog podkreśla kluczową rolę higieny jamy ustnej w profilaktyce mycia zębów. Jak wskazują specjaliści, tylko dzięki takim rozwiązaniom ma się możliwość zapewnienia najwyższej jakości usług i dobra

Stomatologia - krótki poradnik dla pacjentów - Dobry stomatolog Dentysta Bytom
nia takich czynności stomatologicznych, które w długim terminie będą miały pozytywny wpływ na zdrowie każdego z pacjentów. Jak wskazują badania, codzienne dokładne mycie zębów minimum dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku niesie ze sobą szereg ogromnie pozytywnych skutków na zdrowie każdego człowieka. Warto o tym pamiętać i każdego dnia troszczyć się o poziom uzębienia bez względu na to, czy jest się młodym czy w podeszłym już wieku.

Profilaktyka w stomatologii to rzez kluczowa. Bez codziennego mycia zębów nie ma szansy uniknięcia wielu chorób uzębienia i jamy ustnej. Próchnica to tylko niektóra z tych chorób, a przecież jest ich znacznie, znacznie więcej. Najważniejsze informacje o profilaktyce w stomatologii można zamknąć w jednym zdaniu. Regularnie wybieraj się do stomatologa, codziennie myj zęby kilka minut dziennie bardzo dokładnie i używaj odpowiednich do tego celu past do zębów. Oczywiście może się zdarzyć, że mimo to pojawią się jakieś choroby uzębienia, ale ryzyko ich wystąpienia w takiej sytuacji jest znacznie niższe. Warto o tym pamiętać!


Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna - dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem operacyjnym jamy ustnej i okolic przyległych. Wyłoniła się w drugiej połowie XIX w. jako podspecjalność stomatologii wymagająca przygotowania ogólnochirurgicznego. Jest jedną z dwóch specjalności stomatologicznych (obok ortodoncji) uzyskiwanych w Polsce, których wzajemne uznawanie przez kraje członkowskie Unii, zagwarantowane zostało w Traktacie Akcesyjnym.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chirurgia_stomatologiczna


edytuj kod, encyklopedyczna definicja

Szkliwo jako jedyna część zęba powstaje z komórek nabłonkowych – szkliwo jest bowiem wytworem ameloblastów, które po wytworzeniu szkliwa ulegają unieczynnieniu (dlatego też szkliwo jest tkanką nieodnawialną). Ameloblasty są tworem narządu szkliwotwórczego pochodzenia ektodermalnego.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka



© 2019 http://dobry-stomatolog.angielski.wlocl.pl/